עבודה בחו"ל

ויזות וחוקיות באוסטרליה

עבודה בחו"ל > עבודה באוסטרליה > ויזות וחוקיות
עבודה באוסטרליה
כל סוגי העבודות במקום אחד!
משרות בכל רחבי העולם!
ייעוץ והכוונה מהמומחים בתחום!
בואו לעבוד בצורה חוקית ומקצועית!

אוסטרליה היא מדינה עצומה והיא גם היבשת הקטנה ביותר בעולם. מלבד היותה יעד אטרקטיבי לטיול בזכות ההיסטוריה והתרבות המרתקים, הנופים המרהיבים, חיי הלילה והפנאי השוקקים והמבנים מהמפורסמים בעולם כגון בניין האופרה שבעיר סידני – אוסטרליה היא גם יעד פופולארי לעבודה בחו"ל.

עבודה חוקית באוסטרליה הייתה בעבר חלום רחוק שנגוז בגלל הנוקשות של הממשלה האוסטרלית בכל הנוגע לאישורי עבודה חוקיים. אך כיום לאחר שינויי מדיניות שונים יותר ויותר ישראלים מקבלים אשורי עבודה באוסטרליה.

ויזת עבודה באוסטרליה

ממשלת ההגירה של אוסטרליה הגדירה מי הזכאים לבוא ולעבוד באופן חוקי במדינה. אחת התוכניות הנפוצות שהממשלה מריצה היא אישורי עבודה לעובדים מיומנים. במילים אחרות, אישורי עבודה לבעלי תואר ראשון או מקצוע אקדמאי מבוקש אשר יכולים לתרום ולהועיל לצמיחה כלכלית באוסטרליה. מלבד זאת, בעלי אזרחות זרה כגון דרכון של האיחוד האירופי, דרכון אמריקאי, דרכון ארגנטינאי ועוד יכולים גם להנות מהטבות של עבודה חוקית באוסטרליה.

כמו כן אוסטרליה מעניקה כיום ויזת עבודה לכל אדם אשר מעוניין לבוא ולהשקיע כסף ולבנות עסק במדינה, מדובר בויזה המתבססת על מצב סוציו-אקונומי גבוה והיא לא ניתנת לכל אחד. הממשלה האוסטרלית אף מקנה אישורי עבודה עבור חברות אוסטרליות ובעלי עסקים פרטיים באוסטרליה המעוניינים להביא עובדים מחו"ל. במקרה זה המעסיק האוסטרלי הוא זה האחראי לכל תהליך הוצאת הויזה מרגע הגשת הטפסים ועד לקבלת האישור עצמו המעניק אפשרות של עבודה חוקית באוסטרליה.

תהליך הוצאת אשרת עבודה חוקית

רשויות ההגירה של אוסטרליה נחשבות למחמירות בעולם בכל הנוגע למדיניות ההגירה ואשרות העבודה. אשרות עבודה עבור עבודה חוקית באוסטרליה הן אשרות זמניות הניתנות בדרך כלל לתקופה של כשלושה חודשים עד ארבע שנים. בדרך כלל תהליך הוצאת ויזת עבודה חוקית נעשה על ידי המעסיק – בין אם המעסיק הוא אוסטרלי או בין אם הוא מעסיק זר בעל חברה באוסטרליה.

תהליך הוצאת הויזה של מעסיק אוסטרלי מתנהל ישירות מול משרד ההגירה האוסטרלי ואילו תהליך הוצאת הוויזה של מעסיק זר מתנהל דרך הקונסוליה של המדינה בה ממוקם מטה החברה – במקרה זה בדרך כלל מדובר בקונסוליה של ישראל. התהליך כולל הגשת טופס בקשה מסודר בצירוף מסמכים וטפסים נדרשים כגון קורות חיים, מידע על הכנסות קודמות והכשרה מקצועית/אקדמאית רלוונטית.

סוגי עבודות חוקיות

הסוגים הקיימים של עבודה חוקית באוסטרליה הם רבים ומגוונים – החל מעבודות מכירה בקניונים, מכירת ציורי שמן מדלת לדלת, עבודה חקלאית בחוות בקר וסוסים, עבודה חקלאית בקטיף, עבודה באבטחה, עבודה בחברות היי-טק וחברות טכנולוגיות שונות, עבודה בהעברת דירות ותכולת בתים, עבודה כאופר המטפלת בילדים, עבודה בדייג ואפילו במלצרות.

ישנם מעסיקים רבים חוקיים אך לפעמים אפשר לטעות ו"ליפול" על מעסיק שאינו חוקי ואינו מעניק אשרת עבודה. הקפידו לברר בדיוק מיהו המעסיק שלכם ומהי העבודה בה בחרתם! זכרו כי ויזת העבודה אינה מתאימה לניו-זילנד, למרות שרבים מתבלבלים ומחשיבים אותה כמתאימה לשתי המדינות – ויזת העבודה תקפה אך ורק לאוסטרליה ובדרך כלל מוגבלת לעבודה הספציפית עליה הגשתם את הבקשה לאשרה מלכתחילה.

עבודה באוסטרליה
השירותים שלנו